לפני שעולים על המטוס: האם עדיין יש צורך לבצע בדיקות קורונה לפני טיסה?

אם עד לפני פרוץ מגפת הקורונה בשנת 2020 התרגל הציבור הישראלי לבצע הזמנה של כרטיסים לטיסות ולהגיע לנתב"ג כשלוש שעות טרם הטיסה, כיום ניתן להבחין בשינוי מגמה אשר מגיע לידי ביטוי בעקבות הנחיות אשר נועדו להבטיח כי כל מי שעולה על הטיסה אינו נשא של נגיף הקורונה. למעשה, אם אתם מתכננים בקרוב לטוס לחו"ל, חשוב מאוד לעקוב אחר ההנחיות, וזאת מתוך מטרה להימנע ממצב שבו אתם מגלים כי אתם לא יכולים לעלות לטיסה או להיכנס למדינת היעד. מה חשוב לדעת אודות בדיקות קורונה לפני טיסה? כל הפרטים בסקירה הבאה.

בדיקות קורונה – חלק בלתי נפרד מהכנה לטיסה

למרות שחלפו כשנתיים מאז פרוץ מגפת הקורונה, הנגיף עדיין איתנו, ועל כן נדרש מכל אזרח לגלות אחריות אישית ולבצע לפני הטיסה בדיקת קורונה. באמצעות מידע לטסים לחו"ל ניתן לא רק לקבל מידע עדכני שדרכו תוכלו לדעת כיצד להתנהל טרם הטיסה, אלא גם להקפיד על מילוי של ההנחיות אשר רלוונטיות לא רק בעבור ציבור הטסים הישראלי, אלא בעבור כל מי שטס ורוצה להימנע מהדבקה המונית. רבות מהמדינות בעולם עדיין מחייבות את הטסים להציג בדיקת קורונה בבדיקת הגבולות, ועל כן יצירת קשר עם חברה אשר מתמחה בתחום של בדיקות אנטיגן או בדיקות PCR היא חלק בלתי נפרד מההתנהלות לפני הטיסה.

בהקשר זה, רצוי לבצע את הבדיקות כעשרים וארבע שעות לפני הטיסה, כאשר את הבדיקה ניתן לבצע כאמור באמצעות חברה אשר מתמחה בתחום כמו למשל חברת AIDG אשר מאפשרת לציבור הטסים לבצע את הבדיקה במגוון רחב של נקודות בדיקה בכל רחבי הארץ. מדובר בחברה מקצועית אשר מחזיקה במעבדה אשר מבצעת את התהליך בהתאם לתנאים שקבע משרד הבריאות, כאשר בסיום הבדיקה ניתן להציג אותה עוד בשדה התעופה, מתוך מטרה להשלים את כלל התהליכים אותם נדרש לבצע, כחלק מהתנהלות בעידן של מגפה כלל עולמית.

 

 

מדוע בדיקות הן הכרחיות?

מאחר ומגפת הקורונה עדיין איתנו, צריך לקחת בחשבון כי התנהלות אשר כוללת בן היתר ביצוע של בדיקות קורונה היא חיונית, גם אם אינה מחויבת על ידי המדינה אליה אתם עתידים לטוס. צריך להבין כי חלק מהמדינות כבר אישרו להיכנס ללא צורך בבדיקת קורונה ואילו אחרות עדיין מתנות את האישור כניסה בביקורת הגבולות ולמעשה עוד לפני העלייה למטוס בהצגה של בדיקת קורונה שלילית. על כן, יצירת קשר עם חברה כמו AIDG היא משמעותית, הן בשל העובדה כי מדובר בחברה אשר עובדת בשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות והן בשל היכולת לנצל את ההזדמנות ולבדוק כי אתם חלילה לא נדבקתם בנגיף, ועלולים לסכן לא רק את הבריאות שלכם, אלא גם אוכלוסייה בסיכון. על כן, ביצוע של בדיקות קורונה הוא הכרחי בעבור כל מי שרוצה לטוס בשקט ובידיעה ברורה כי אין הימצאות של הנגיף בגוף.

לסיכום

עולם התיירות והטיסות בפרט השתנה ללא היכר, וזאת בשל פרוץ מגפת הקורונה החולה לשינויים דרמטיים בחיים של כל מי שעתיד לטוס מעבר לים, בעקבות הצורך בביצוע של בדיקות קורונה PCR. על כן, פנייה לחברה אשר מתמחה בתחום של ביצוע בדיקות קורונה תאפשר לכם להיות רגועים ושקטים כי אתם עומדים בהנחיות, וכי לא תמצאו את עצמכם בבעיה בעקבות העובדה שלא עשיתם את הבדיקה בזמן, ובהתאם לכך לא יכולים לעלות על הטיסה. בשל כך, יש צורך לבצע את הבדיקה לפחות כיממה לפני הטיסה, מתוך מטרה לעמוד בהנחיות.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

מסע באמזונס

נגישות