עובדים כ-Data Scientist? בארץ תמצאו עבודה, וזו אופציה מצוינת גם מעבר לים

אם אתם נמצאים בתחום של Data Scientist אין לנו ספק שאתם הולכים לרכוש לעצמכם מקצוע מבוקש מאד. מה זה Data Scientist ואילו אופציות תעסוקה יש לכם בתחום? כל התשובות לפניכם.

קצת על התחום של Data Scientist

מדעי הנתונים הוא מקצוע חדש שצץ בשנים האחרונות. הוא מקיף תחומים מדעיים רבים כמו מתמטיקה, מדעי המחשב וסטטיסטיקה. בעיקרו של דבר, מדען נתונים הוא אדם שעובד עם נתונים כדי ליצור אלגוריתמים ותוכנה. מדעני נתונים מבוקשים מאוד מכיוון שהם חיוניים בתחומים טכנולוגיים רבים – במיוחד בתחום אבטחת הסייבר. סיכויי העבודה טובים מאוד למי שיש לו את הכישורים להפוך למדען נתונים. למעשה, אנשים יכולים למצוא תעסוקה בכל מקום בעולם כל עוד יש צורך במדעני נתונים מיומנים בתחום זה. אם גם אתם מחפשים משרות פנויות פה בארץ תוכלו להיכנס ולהתרשם מהמגוון הרחב של המשרות.

מי הוא מדען הנתונים?

מדען נתונים נחשב לאדם חכם מאוד מכיוון שהוא עובד עם נתונים על מנת ליצור תכניות חדשניות. במובנים רבים, עבודה כמדען נתונים דומה לעבודה כמתמטיקאי או כאנליטיקאי – אלא שאתה עובד עם נתונים במקום מספרים. אנשים רבים חושבים שהעבודה כמדען נתונים היא קלה מכיוון שרוב העבודות מבוססות כיום על שימוש באלגוריתמים של למידת מכונה וביג דאטה. עם זאת, עבודה כמדען נתונים יכולה להיות קשה מכיוון שעליך להבין גם היבטים טכניים וגם לא טכניים של התחום שלך. בעיקרו של דבר, אתה חייב להיות מומחה טכני ולא טכני כשזה מגיע לעבודה שלך.

 

 

אילו אופציות תעסוקה יש לכם בתחום?

בדרך כלל, עבודה כמדען נתונים פירושה עבודה עבור חברות שמפתחות תוכנות ניתוח סטטיסטי או מערכות אבטחת מידע וסייבר. עם זאת, תחום זה פותח הזדמנויות גם לאנשים באקדמיה המעוניינים להמשיך במשרות מחקר באוניברסיטאות. אלו חדשות מצוינות לסטודנטים ישראלים שכן עבודה בחו"ל תעזור להם לצבור ניסיון רב ערך שיעזור להם להבטיח תעסוקה לאחר סיום הלימודים. עבודה בחו"ל כחוקר יכולה להיות מתגמלת מאוד מכיוון שתעבוד על פרויקטים מעניינים עם מנהיגים עולמיים בתחום הלימוד שלך. יתר על כן, זה יכול לתת לך חשיפה בינלאומית שתהפוך אותך לסחיר יותר כשאתה מחפש עבודה בבית.

להפוך לקריירה מקצועית מאוד מבוקשת כמו זו דורשת מסירות ועבודה קשה – אבל התגמול גדול. קריירה במדעי הנתונים מציעה הזדמנויות רבות לצמיחה וביטחון פיננסי. זה לא קל לאסוף מיומנויות הנחוצות לתחום זה, אבל לאחר ששולטים בו זה פותח דלתות רבות עבור אנשים מוסמכים. כל מי שמעוניין צריך לשקול ברצינות להמשיך בקריירה במדעי הנתונים מכיוון שזה גם מתגמל וגם רווחי!

האם ניתן למצוא עבודה בתחום גם מעבר לים?

בהחלט, כשאנחנו אומרים שמדובר במקצוע מבוקש מאד אנחנו מתכוונים לכך שהוא מבוקש הכל העולם. לכן, אם אתם מתכננים לעשות רילוקיישן ולמצוא עבודה בחו"ל, זו בהחלט יכולה להיות אופציה מעולה עבורכם. כל מה שאתם צריכים לדעת זה שיש לכם הרבה מה ללמוד וההצלחה לא מגיעה ברגע אחד, בטח ובטח לא במדינה זרה.

לכן, אם אתם מתכננים רילוקיישן לחו"ל ולעסוק בתחום הזה, היינו ממליצים לכם אולי לנסות ולצבור את הניסיון תחילה בארץ. לאחר שיהיה לכם את הניסיון הרלוונטי, יהיה לכם אולי יותר קל להתקבל לעבודה בתחום גם בחברה בחוץ לארץ. כמובן שלא מזיק שיהיו לכם גם קצת קשרים, זה תמיד חשוב.

לסיכום,

אם אתם נמצאים בתחום ה- Data Scientist אין לנו ספק שתוכלו למצוא עבודה בארץ, אך כמובן שגם בחו"ל מדובר באופציה מעולה שאתם בהחלט יכולים לממש.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

מסע באמזונס

נגישות