טלפון לווייני: פריט חובה לכל מי שמטייל באזורים נידחים בעולם

טיולים באזורים נידחים בעולם היו עד לפני מספר שנים נדירים למדי, אולם אין ספק כי לאחר מגפת הקורונה רבים מהישראלים רוצים לצאת לטיול שמשלב בין נופים עוצרי נשימה, תרבויות עתיקות וגם לא מעט ניתוק מסדר היום העמוס. יחד עם זאת, אם אתם מתכננים לצאת לנופש באזור נידח, חשוב להיערך מראש עם ציוד מתאים אשר כולל בין היתר גם טלפון לוויני. מה זה טלפון לוויני ומדוע הוא חייב להיות בתיק שלכם? להלן כל הפרטים.

טלפון לוויני – פריט חובה ומציל חיים

טלפון לוויני הוא למעשה מכשיר איתור המזכיר מאוד את הדור הראשון של הטלפונים. ביחס למכשירי טלפון מהדור החדש, הוא נראה קצת מסורבל וגדול, אולם באינספור מקרים הוא הצליח לסייע לתיירים שנתקעו ונדרשו לקבל סיוע ליצור קשר עם הרשויות ובהתאם לכך להימנע ממצב מסכן חיים. ההבדל המרכזי בין טלפון רגיל לבין טלפון לוויני נובע מתוך היותו מבוסס על רשת של לווינים המקיפים את כל שטחו של כדור הארץ ועל כן מאפשרים ליצור תקשורת גם במקומות נידחים ללא תשתית סולארית. בשביל ליצור קשר נדרש להוציא את האנטנה בגובה של 15 ס"מ הנמצאת בגוף המכשיר הלוויני. מאחר והחיבור הוא על בסיס של לווין, הפעלה של המכשיר הזה צריכה להתבצע אך ורק בשטח פתוח ועם קו ראייה ישיר לשמיים.

טלפון לווייני: פריט חובה לכל מי שמטייל באזורים נידחים בעולם

חברות חילוץ רבות כאן בישראל כמו גם בעולם מספקות תשתית לווין המאפשרת למטיילים ליצור קשר באופן מהיר, כולל יכולת להזעיק את כוחות ההצלה המקומיים. הדור החדש של הטלפונים הלווינים מהווה הזדמנות מצוינת למטיילים שנוסעים למקומות מרוחקים ליצור קשר עם חברות החילוץ, בייחוד בשל הפיצ'ר של המכשיר אשר מאפשר  להימנע מהטענה של המכשיר מאחר וניתן להפעיל אותו למשך 8 שעות רצופות. מאז נכנס לשימוש הצליחו אלפי מטיילים להיעזר במכשיר הזה לטובת יצירת קשר עם כוחות הצלה וחילוץ, ועל כן מדובר בפריט שהוא בגדר חובה.

האם המכשיר מתאים לכל סוג של טיול?

התשובה היא בהחלט כן. בין אם אתם מתכננים לצאת לטיול של מספר שעות במקום נידח ובוודאי אם התכנון הוא לטיול ארוך, טלפון לוויני יאפשר לכם לשמור על קשר ולקבל סיוע בעת הצורך. שימו לב כי מדובר במכשיר יחסית מיושן שלא מאפשר לשלוח הודעות אלא רק להתקשר, ועל כן עוד לפני הטיסה רצוי לבדוק את המכשיר ולהטעין אותו, כל זאת מתוך מטרה להבטיח כי בעת הצורך תוכלו להיעזר בו.

לסיכום

חלק מהצטיידות לטיול קצר או ארוך במדינות נידחות חייב לכלול טלפון לוויני וכן ערכת עזרה ראשונה. כיום ניתן לבצע רכישה של טלפון לוויני או השכרה במחירים אטרקטיביים, ובכך להוביל לניצול מקסימלי של מכשיר ישן אך אפקטיבי מאוד למטיילים.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

מסע באמזונס

נגישות