סיפור גבורה בלתי נשכח: הכירו את סיפרו של רפי אדרעי ז"ל שהוביל להקמת עמותת  אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי

סיפור הגבורה של רפי אדרעי ז"ל שנפל בגיל 24 בלבד במלחמת יום העצמאות מלווה את בני משפחתו גם שנים ארוכות לאחר נפילתו. למעשה, הסיפור מעורר ההשראה הוביל לפעילות חברתית משמעותית המתבצעת בכל רחבי הארץ ובייחוד באזור הפריפריה, וזאת על ידי הדור הממשיך. מי היה רפי אדרעי וכיצד הסיפור האישי שלו עורר בבני משפחתו את הרצון לסייע ולתרום ללא כוונת רווח? להלן הפרטים.

סיפור הגבורה של הלוחם רפי אדרעי ז"ל

במלחמת יום העצמאות נפלו אלפי חיילים. אחד מהם הוא רפי אדרעי ז"ל אשר התגייס לצבא והצליח להיות חייל בולט מאוד, בעקבות כישורי הסליקה שלו ובהמשך גם שימש בתפקיד של מ"כ. הוא לקח חלק פעיל בהגנה על העיר הנצורה צפת בה נולד וגדל, וסיפור גבורתו הגיע לידי ביטוי במסגרת הלחימה כאשר התבצר ביחד עם הפקודים שלו בתוך בית שהיה בשטח ההפקר, כל זאת בחירוף נפש ועם רוח לחימה עזה. סיפור זה מצטרף לסיפורים רבים שנקשרו בשמו למרות גילו הצעיר. אחד מהם הוא למשל האומץ אותו הפגין כאשר עלה על גג של בית מלון ותלה שם את דגל ישראל, תחת אש עזה. מותו בגיל צעיר בעקבות קליע שחדר לעורפו השאיר את בני משפחתו חבריו המומים וכואבים, אולם למרות זאת ואולי בגלל הסיפור האישי החליטו בני המשפחה להמשיך את ההנצחה, וזאת על ידי פעילות חברתית ענפה.

עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 על ידי רפי אדרעי הקרוי על שם דודו, משה אדרעי וכן רפי אדרעי אשר החליטו להרים את הכפפה ולהקים עמותה אשר מטרתה היא לצמצם את הפערים החברתיים והגיאוגרפים במדינת ישראל, כל זאת מתוך מטרה לספק לדור העתיד יכולת להגשים את עצמו, למרות האתגרים והקשיים.

 

 

פעילות חברתית ענפה ללא כוונות רווח

כאמור, סיפורו של רפי אדרעי ז"ל ממשיך ללוות את בני משפחתו, בייחוד על רקע העובדה כי רפי היה מדריך מוכשר ואהוב מאוד בתנועת הנוער העובד והלומד בעיר צפת. על כן, רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי ומשה אדרעי החליטו להילחם בפערים על ידי קידום של תוכניות חברתיות, כמו למשל תוכנית ליווי ארוכת טווח המיועדת בעבור בני נוער בסיכון. במסגרת התוכנית הזו מאתרים המתנדבים של העמותה נערים ונערות המוגדרים בסיכון אולם אינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה, ומספקת בעבורם תוכנית פרטנית המותאמת בדיוק לצרכים שלהם. תוכנית זו מתחילה בגיל 16 ונמשכת עד לגילאים בוגרים יותר, כחלק ממעטפת מלאה וכן מענה המגיע לידי ביטוי בשלבים קריטים – החל מהתיכון ועד צבא, אקדמיה ובהמשך גם שוק התעסוקה. באתר של העמותה ניתן לקרוא תגובות נרגשות מצד הבוגרים והבוגרות שלקחו חלק בתוכנית הזו, לצד תוכנית ליווי ארוכת טווח המיועדת לתלמידים מהפריפריה.

לסיכום

רפי אדרעי ז"ל היה לוחם אמיץ מאוד שהפגין רוח לחימה  עד הרגע האחרון. בני משפחתו הקימו בשמו את בית יד לבנים בעיר צפת לאחר שהצליחו לגייס כספים, לצד הקמה של עמותה חברתית ללא כוונות רווח הפועלת בפריסה ארצית. בין הפעילויות הנוספות שמקדמים בעמותה ניתן למנות בין היתר תוכנית חלוקת מחשבים חדשים או מחודשים, קידום של בני נוער מהעדה האתיופית לצד שיפוץ מבנים. העשייה המבורכת היא זו שהופכת את העמותה לבעלת השפעה, אבל גם היסטוריה מרגשת שמניעה את הפעילות מתוך כבוד לגיבור ישראל רפי אדרעי ז"ל.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

מסע באמזונס

נגישות