איך מוציאים ויזה לאוסטרליה?

אוסטרליה ידועה כיבשת מרהיבה. היא מציעה נופים פראיים, מרחבים אינסופיים, חופים משגעים, חיות מיוחדות ועוד, כך שמגיעים אליה לא מעט תיירים לאורך השנה. גם אתם מבקשים לבקר ולהבין על מה כולם מדברים, גם אתם רוצים לצלול באחד מהיעדים היותר מרשימים בעולם (Great Barrier Reef) , או לראות את סלע "איירס רוק" משנה גוונים בעת שקיעה? מוזמנים להבין כיצד כל זאת אפשרי – כיצד משיגים ויזה לאוסטרליה.

מתי ויזה לאוסטרליה נדרשת?

על מנת לבקר באוסטרליה נדרשים להוציא ויזה, לפחות כל עוד אין ברקע אזרחות ניו זילנדית, או אזרחות אוסטרלית. מהן הדרישות, מהם השלבים ומהן העלויות? ראשית נסביר מהי אשרת כניסה לאוסטרליה. מדובר באישור אלקטרוני שמתחבר ישירות לדרכון ושמתקבל במחשבי משרד ההגירה האוסטרלי. באופן הזה אין צורך להחזיק באסמכתא נפרדת, או בחותמת ייעודית. עתה נחדד שיש להבין האם נדרשת ויזת עסקים או לחלופין ויזת תייר. מגיעים לפגישה עסקית, או הכשרה ממושכת? נדרשת ויזת עסקים. מגיעים לטייל או לבקר משפחה/חברים? נדרשת ויזת תייר – פשוט!

תנאים מקדימים

על מנת להשיג ויזה כראוי, יש לעמוד במספר תנאים מקדימים. ראשית נחדד שלא ניתן להגיש את הבקשה מתוך אוסטרליה ונדרשים להעיד על אי הרשעה פלילית. מעבר לכך, נדרשים להעיד על מצב בריאותי תקין, לצד התמקדות במחלת השחפת. כמו כן, יש לדעת להצביע על כרטיס טיסה מאוסטרליה וחשוב להוכיח היתכנות כלכלית עבור סך תקופת השהייה. נדרשים להוכיח שאין חוב לממשלת אוסטרליה ואין זה אפשרי לשלב בעת השהייה תקופת לימודים שאורכת למעלה מ-3 חודשים.

כיצד פועלים?

על מנת להגיש וויזה לאוסטרליה יש להכין תשלום בסך 14.95 פאונד לאדם ולהחזיק בדרכון בתוקף (מינימום למשך חצי שנה). כאן נמצא הבדלים דקים מבחינת תנאים עבור אנשים מתחת לגיל 18, עבור אנשים שנמצאים בטווח הגילאים 18-40 ועבור אנשים מעל לגיל 40. באופן כללי נציין שיש למלא טופס ויזת תייר (באופן ידני או מקוון) ולשלב תמונת פספורט עדכנית. מי שמתחת לגיל 18 נדרש לצרף צילום דרכון של שני ההורים והעתק של תעודת לידה. מי שמעל לגיל 18 נדרש לצרף מסמך ריכוז יתרות ומסמך עובר ושב של 3 החודשים האחרונים, ואילו חיילים נדרשים לספק אישור צבאי. מה עוד? יש מגוון בקשות ייחודיות עבור שכירים, עצמאיים, סטודנטים ועבור אנשים מעל לגיל 75 – חשוב לקבל הנחייה מקצועית.

 

 

דגשים חשובים

כאן נחדד שכל אחד נדרש להחזיק בוויזה ושהתהליך נחשב זריז. בתוך חודש ימים הוויזה אמורה להגיע למייל, כך שרק נותר להחליט האם מדפיסים ושומרים, או שמסתפקים בשמירת האישור בטלפון חכם. מבחינת מסמכים, יש לבחון מהי ההתנהלות הנדרשת מבחינת הגיל והסטטוס, וכ-72 שעות לפני מועד הטיסה נדרשים למלא 2 הצהרות:

  • טופס הצהרת ממשלת בריטניה לנסיעות בינלאומיות
  • הצהרת נסיעות אוסטרלית

נתונים משלימים

חשוב לדעת שלאחר קבלת הוויזה ניתן לממשה רק במשך כ-3 חודשים, כאשר הוויזה תקפה למשך 90 יום. את התקופה של 90 יום לרוב ניתן לפרוס כפי שבוחרים, אך רק באותה שנה, וכאמור לא בכל מקרה (לרוב מיועד עבור ויזות קצרות מועד). מה עוד? יש ויזות שמעניקות אשרת שהייה למשך חצי שנה ואף לשנה שלמה, כאשר במקרים מיוחדים ניתן להשיג אשרת שהייה גם עבור תקופה יותר ארוכה. עוד נחדד שאם הביקור אינו אמור להיות יותר ארוך מ-72 שעות, יש צורך לציין זאת במועד השגת הוויזה, פשוט כי מדובר בסוג אחר של ויזה. יש לכם דרכון אמריקאי או דרכון ששייך לאיחוד האירופאי? זכיתם בהליך הנפקה מקוצר. כמו כן, טוב לדעת שאם ישנה אזרחות נוספת, ייתכן שהדרישות יהיו מעט שונות, רצוי לבחון זאת מראש.

לסיכום,

אוסטרליה היא אחת היבשות היפות בעולם, אך כדי להיכנס אליה נדרשת אשרת כניסה. אנו מקווים כי מאמר זה סייע לכם בכל הנוגע למידע על ויזה לאוסטרליה.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

מסע באמזונס

נגישות