יעד מפתיע במיוחד: מה עושים בטיבט?

יעד אקזוטי שלא רבים מהישראלים מכיר היא טיבט אשר נחשבת למולדת הבודהיזים. למעשה, טיבט הצליחה בשנים האחרונות לעורר לא מעט סקרנות בקרב התיירים מהארץ כמו גם מהעולם בשל נופים עוצרי נשימה, אווירה נעימה ושקטה מאוד ביחס לאזורים אחרים במזרח וכן תרבות עתיקה ששמרה על אופייה מזה אלפי שנים. אם אתם שוקלים לגבי טיסה ליעד מפתיע במיוחד, זה הזמן להכיר את טיבט – ומה אפשר לעשות בזמן השהות. בשביל לסייע לכם, בחרנו להציג את כל הפרטים החשובים ביותר.

האם צריך ויזה לטיבט?

בשביל להיכנס לטיבט צריך להוציא ויזה לסין, ובעת ההגעה לסין להגיע לסוכנות טיולים מקומית בשביל לרכוש אישור כניסה למדינה, וזאת על פי חוק. לרוב מקבלים את האישור בפרק זמן מהיר, אולם צריך לקחת בחשבון כי ההגעה לטיבט עצמה היא מורכבת מאחר ומדובר באזור הררי, ועל כן טיול מהסוג אינו מתאים לכל הגילאים, בייחוד אם אתם מתכננים להגיע עם ילדים.

יעד מפתיע במיוחד: מה עושים בטיבט?

מתי הכי מומלץ להגיע לטיבט?

החודשים הכי טובים לטיול בטיבט הם מאפריל ועד נובמבר. שימו לב כי בין יולי לאוגוסט מתחילה עונת הגשמים במדינה, ולכן צריך לקחת את זה בחשבון כאשר מתחילים לתכנן את המסלול. רוב המטיילים שמגיעים לטיבט מעדיפים לשלב לא שהייה במלון אלא גם ביקור באתרים קדושים כמו למשל מקדשים הממוקמים בהרים לצד טראקים שמתאימים לכל הרמות. בשביל לקבל החלטה לגבי המועד הטוב ביותר, רצוי להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות אשר מאפשרות לכם לקבל דך מטיילים אחרים פרטים אודות מסלולי טיולים וכן תאריכים מומלצים שיובילו לניצול מקסימלי של הנופש.

מה עושים בטיבט?

טיבט היא מדינה מרתקת בעבור תיירים שרוצים לחוות את ההיסטוריה העתיקה לצד מראה כמעט בתולי שנשמר באופן מובהק בטיבט. לא בכדי היא מכונה "גג העולם" וזאת בשל היותה ממוקמת על הר בגובה של 4,900 מטר. להסה היא עיר הבירה של טיבט והיא נחשבת למרכז הפוליטי והחברתי של המדינה. בעיר הבירה תוכלו לראות את המקדשים המסורתיים לצד ארמונות מרשימים בבעלותו של הדלהי לאמה. רוב המטיילים מעדיפים לנצל את השהות במדינה לטובת ביקור באחד מהנהרות העוצמתיים של טיבט – נהר האינדוס, נהר הסלווין וכן נהג הגנגס שמוכר למטיילים בהודו בעקבות היותו נהר קדוש שבו נהוג לבצע טקס של שריפת גופות באופן יומיומי.

הטקסים הטיבטיים מהווים אטרקציה מרכזית בעבור הבאים למדינה, בייחוד בעבור מטיילים שרוצים להעמיק מבחינה רוחנית. בטיבט תוכלו לקחת חלק בקורסים שאותם מעבירים מיטב המורים בתחום הבודהיזם.

לסיכום

טיול בטיבט הינו בעל פוטנציאל אדיר מבחינת היכולת שלכם להיחשף לתרבות עתיקה ובעלת שורשים עמוקים. למרות הקושי להגיע (הן מבחינת הטיסות והן מבחינת ההגעה למקום הררי) ניתן בהחלט לומר כי מדובר במדינה שתספק לכם זיכרונות בלתי נשכחים וקסומים במיוחד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

מסע באמזונס

נגישות