מתחטבים לפני הטיול הגדול: 5 טיפים לעלייה במסת שריר

חלק בלתי נפרד מההכנות לקראת הטיול הגדול לאחר צבא או סיום הלימודים באקדמיה כולל כמובן עלייה במסת השריר, וזאת מתוך מטרה להגיע בכושר שיא אבל גם להיראות מצוין. כלל המפתח לעלייה במסת השריר מבוסס על שלושה גורמים מרכזיים: תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית ועקביות. בשביל לסייע לכם להגשים את החלום ולחטב את הגוף רגע לפני הטיול הגדול, בחרנו להציג את חמשת הטיפים שאותם תוכלו ליישם כבר עכשיו. מוכנים? בואו נצא לדרך!

הגדילו את מספר הארוחות היומי

בשביל להגדיל את מסת השריר ולחטב את הגוף צריך להקפיד על שגרת תזונה המבוססת על הגדלת מספר הארוחות היומיות, תוך שימת דגש על ארוחת בוקר שהיא הבסיס החשוב ביותר לתהליך חיטוב מוצלח. תהליך זה צריך להתבצע בליווי מקצועי מצד תזונאית המתמחה בתחום, וזאת מתוך מטרה לבנות תפריט תזונתי תומך המבוסס על הגדלת סך הקלוריות היומי, שילוב של מזונות עם ריכוז גבוה של קלוריות לצד חלבון, כל זאת מתוך מטרה להעלות במשקל אבל במקביל גם לעבוד על קבוצות השרירים, מתוך מטרה להוביל לעלייה משמעותית במסת השריר.

גיוון אימונים

במקום להתמקד רק בתרגילי כוח, אפשר וצריך לגוון כמה שיותר את האימונים שלכם, כל זאת מתוך מטרה לעבוד על כל קבוצת השרירים אבל גם להפחית במשקל. בנייה של תוכנית המותאמת לצרכים שלכם היא חיונית, ועל כן יצירת קשר עם מאמן כושר מוסמך תאפשר לכם לבנות תוכנית אימונים בהתאם ליעדים אותם קבעתם, גובה, משקל וכן רקע רפואי, כל זאת מתוך מטרה ליצור תהליך המאפשר לפתח את הגוף במקביל לתזונה מאוזנת, כחלק מתהליך המתבצע באופן מבוקר.

 

 

עקביות בתדירות האימונים

על מנת להגיע לתוצאות אליהן אתם שואפים להגיע, צריך להקפיד על שגרה סדורה ולא לנסות מעגל פינות. ניהול של יומן אימונים המשלב גם את התזונה שלכם יאפשר לכם לשמור על שליטה ובקרה ואף לנהל את התהליך בצורה מסודרת, וללא ויתורים. שימו לב כי גם פספוס של אימון אחד עשוי להרחיק אתכם מהמטרה, ועל כן בשביל להגביר את המוטיבציה ניהול יומן מהווה דרך מצוינת לשמור על עקביות גם מבחינת האימונים וגם מבחינת תפריט התזונה.

הצטרפות לקבוצות אימון

אם אתם מתקשים לבצע את התהליך של הירידה במשקל לצד חיטוב והעלאת מסה, אפשר ואף רצוי לשקול להצטרף לקבוצות אימון באזור המגורים שלכם. מדובר בהזדמנות מעולה גם להכיר אנשים חדשים וגם להגביר את המוטיבציה הפנימית, בעקבות סדרה של אימונים המתבצעת בפיקוח מצד מאמן כושר מוסמך ועם שימת דגש על עבודה על כל קבוצות השרירים.

אימונים בבית

בשביל להעלות במסת השריר לא חייבים להירשם למכון הכושר, אלא ניתן לקיים אימון ביתי ואפקטיבי מאוד באמצעות ציוד ספורט כמו למשל משקולות. בפלטפורמות כמו למשל יוטיוב תוכלו למצוא שפע של אימונים המבוססים על אימון כוח, גמישות לצד אימונים אירוביים שיכניסו אתכם לכושר ואף יאפשרו לכם לנצל את הזמן הפנוי לטובת הגעה ליעדים שאותם קבעתם, בהתאם לתוכנית אימונים סדורה.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, תוכלו להגשים את החלום הגדול ולטוס לטיול הגדול שלכם כאשר אתם חטובים, בריאים ונראים במיטבכם. יחד עם זאת, צריך לזכור כי אין נוסחת קסם אלא רק עבודה קשה ומאומצת המתבצעת באמצעות שילוב של תזונה נכונה, ספורט והתמדה שיניבו לכם בסופו של דבר את היכולת להגיע ליעדכם הסופי – גוף חטוב.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

מסע באמזונס

נגישות