מדברים כמו המקומיים: מתכוננים לרילוקיישן ולומדים אנגלית

אחת החוויות המרגשות עבור מי שעושה רילוקיישן למדינה חדשה דוברת אנגלית, היא אפשרויות הגילוי הרבות של תרבות, מנהגים ואורח חיים חדש. כל מוזאון הוא חוויה של חקירה, כל שוק הוא אטרקציה וכל דוכן הוא גילוי חדש של מאכלים שעוד לא טעמתם. ריגוש כזה מביא איתו חשק גדול להתנסות ולהכיר את כל מה שעוד לא ידוע, אך במקרים שבהם אינכם שולטים בשפה האנגלית, מחסום השפה יכול להפוך את החוויה מריגוש אחד גדול לתסכול מתמשך. הכרת שפה היא גם הבנת ניואנסים תרבותיים ואפשר להבין מדוע מי שאינו שולט בשפה המקומית עשוי למצוא את עצמו לא פעם מרגיש אבוד ונבוך. אז איך מתכוננים לרילוקיישן ונהנים מכל מה שיש להרפתקה הזו להציע? במאמר הבא ניתן כמה טיפים שיעזרו לכם.

חשיבות התקשורת

בליבה של כל אינטראקציה בינאישית מונחת התקשורת המילולית. במדינות דוברות אנגלית, היכולת לשוחח עם האדם שמולך באנגלית שוטפת, להבין את מה שנאמר ולהגיב על כך תוך שליטה מלאה בשפה היא מיומנות שמאפשרת לך חופש להתנהל חופשי בלי עכבות:

 • אינטראקציה עם המקומיים: החל בהזמנה במסעדה וכלה בשיחת רחוב עם השכן החביב מלמעלה, הבנה טובה של השפה האנגלית תאפשר לכם להתיידד וליצור חיבורים זורמים במהלך החיים שם.
 • טיפול במקרי חירום: במקרים של אירועים בלתי צפויים ומקרי חירום, שליטה מלאה בשפה תאפשר לכם לנהל את מקרי החירום בהצלחה וללא עיכובים, באופן שעשוי להיות קריטי בהתאם לסיטואציה.
 • להבין ניואנסים תרבותיים: שליטה בשפה היא הבנת התרבות. בכל שפה קיימים ניואנסים עדינים שמוכרים רק לשולטים בה. דרך הכרת השפה ניתן להבין נימוסים מקומיים, לקחת חלק במסורות או מנהגים תרבותיים, מה שהופך את כל חווית ההיטמעות במקום חדש לחלקה ושלמה יותר.

הזדמנויות מקצועיות בשפע

רוב הארגונים הבינלאומיים, ללא קשר לארץ מוצאם, משתמשים באנגלית כשפת התקשורת העיקרית שלהם. שליטה באנגלית תאפשר לכם יותר:

 • הזדמנויות עבודה טובות יותר: שליטה באנגלית יכולה לפתוח דלתות למגוון רחב יותר של הזדמנויות עבודה, בייחוד בחברות בין לאומיות.
 • נטוורקינג: השתתפות בסמינרים, סדנאות או אירועי נטוורקינג הופכת קלה יותר כאשר אתם יכולים לתקשר בחופשיות ולהבין על מה מדובר.
 • פיתוח מקצועי: בכל הנוגע להתפתחות מקצועית, רוב הקורסים המקצועיים, הסמכות מקצועיות ותוכניות הכשרה בארגונים הגדולים מתקיימים בשפה האנגלית. על ידי שליטה בשפה, אתם יכולים להתפתח מקצועית בקצב טוב וללא עיכובים.

 

 

צמיחה והתפתחות אישית

כשאתם מתחילים חיים במקום חדש, רמת השליטה שלכם בשפה האנגלית אינה משפיעה רק על מידת ההצלחה בעבודה או ההתפתחות המקצועית, היא משפיעה באופן ישיר על היכולת שלכם להרחיב אופקים, ליצור קשרים חברתיים, להיטמע תרבותית במקום ולצאת נשכרים מהחוויה באופן עמוק ומשמעותי להמשך חייכם.

 • השכלה: אם אתם או בני משפחתכם מחפשים לרכוש השכלה במדינה החדשה, רוב המוסדות במדינות דוברות אנגלית מקיימות לימודים בשפה הזו. שליטה בשפה האנגלית תעזור לכם לצלוח דיונים אקדמאים, לקרוא מאמרים ולהבין נושאים מורכבים בעזרת השתתפות פעילה בשיעור.
 • השתלבות חברתית: כל החוויה החברתית במדינה החדשה תהפוך לזורמת וקלה יותר כאשר תדעו לתקשר עם הסביבה שלכם בהצלחה. תוכלו לאפשר לעצמכם להצטרף למועדונים קהילתיים, לקחת חלק באירועים מקומיים ולהתחבר עם עמיתים ושכנים מבלי להרגיש זרים ומבולבלים.
 • חקר בידור: קריאת ספרים בשעות הפנאי, ביקור בתיאטרון, צפיה בסרטים, האזנה למוסיקה או כל בילוי תרבותי אחר – הרוב המכריע של תוכן הבידור הבינלאומי הוא באנגלית. הבנת השפה משפרת את החוויה התרבותית שלכם במגוון תחומים כפי העולה על רוחכם ותורמת למידת ההנאה שלכם במדינה החדשה.

טיפים לשיפור האנגלית לפני ואחרי רילוקיישן

בדיוק כמו כל מיומנות אחרת, ככל שתתרגלו יותר כך תלכו ותשתפרו. הקדישו זמן מדי יום לקרוא, לכתוב, להאזין ולדבר באנגלית.

 • השתמשו בטכנולוגיה: כיום ישנן אפליקציות ופלטפורמות מקוונות רבות המציעות תרגול לימודי אנגלית ללא תלות בזמן או במקום. נצלו את הטכנולוגיה ונוחות השימוש והיעזרו בהן.
 • הצטרפו לשיעור לימוד אנגלית: ללמידה מסורתית עם מורה יש יתרונות משלה. הרשמה לקורס המציע לימודי אנגלית מדוברת יכול לספק למידה שיטתית ומובנית עם קבלת משוב עקבי במהלכה.
 • הקיפו את עצמכם: הקיפו את עצמכם בתרבות המקומית במדינה החדשה ואפשרו לעצמכם מגע ישיר איתה ככל האפשר. השתתפו בשיחות, האזינו לרדיו המקומי, צפו בתוכניות טלוויזיה מקומיות או בחדשות. ככל שתחשפו את עצמכם יותר, כך תסתגלו מהר יותר לשפה.
 • התחילו תחביב: תחביב חדש הדורש אינטראקציה מילולית יכול להיות דרך נהדרת ומהנה ללמוד שפה. בין אם זה מועדון קריאה, מועדון ספורט או חוג ריקוד, מצאו את מה שמעניין אתכם.
 • נהלו יומן: כתבו לעצמכם יומן באנגלית. תיעוד החוויות, המחשבות והרגשות היום יומיים שלכם באנגלית היא דרך טיפולית ולא מחייבת לשכלול כישורי הכתיבה ואוצר המילים שלכם.

לסיכום

יציאה לרילוקיישן היא חוויה מורכבת המרגישה כמו התחלה של דף חדש בספר.
הפוטנציאל הוא גדול וההזדמנויות מחכות להתגלות. אתם יכולים למצוא את עצמכם בלב ההרפתקה עם קשת של רגשות החל מתחושת ריגוש וציפייה ועד לתחושה של חוסר אונים וסחרור. המפתח אתו תוכלו לנהל את ההתאקלמות שלכם טמון בשליטה שלכם בשפה האנגלית. כל מערכת יחסים שתיבנה בתקופה הזו תלויה ביכולת שלכם לתקשר ולהעמיק הכרויות. כל היטמעות בתרבות המקומית תלויה בכך גם היא. אפשר להסתכל על שליטה בשפה כשער לעולם של חוויות במדינה חדשה. טפחו את לימוד השפה שלכם ותהנו ממה שיש למדינה החדשה להציע לכם.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

מסע באמזונס

נגישות